Українa, Харківська обл.,
Зміївський р-н, с. Дудківка

Наше місце сили

Наше місце сили

З чого починається будівництво будинку? Звісно ж, з вибору місця. Місця, куди хочеться повертатися, де душа співає, а око радіє!

Коли ми почали пошуки нашого рідного та ідеального, ми об'їхали багато місць, кожне з яких було гарне. Але не було тієї іскри. І ось одного разу пошуки привели нас у мальовниче село Дудківка Зміївського р-ну Харківської області . І це було кохання з першого погляду. В ці ліси, озера , в ці види, в це повітря неможливо було не закохатися.

 

Після того, як ми переїхали, у нас була купа турбот. Ми будувалися, розвивалися. І ось, коли вже цілком улаштувалися, то все частіше почали замислюватися про те, як виникло це місце, як жили тут люди багато століть тому. До того ж інтерес підігрівали розмови про старовинний монастир у лісі та монастирську криницю з цілющою водою. Ось тут ми і зіткнулися з великою проблемою, що ніякої інформації, що стоїть, у звичайних джерелах немає, крім загальних положень про село. Звичайно, було розуміння того, що інформацію 100-200 річної давності про маленьке село навряд чи хтось особливо збирав і зберігав. Але ми не опустили руки і продовжили пошуки, а хтось шукає, той завжди знайде.

Почали ми з того, що вирішили питати місцевих жителів, але й тут виникла проблема. Виявилося, що мешканців і так мало, а корінних ще менше. Але нам вдалося дізнатися, що колодязь знаходиться недалеко від нас і вода там дійсно цілюща, а сама колодязь викладена старовинними дубовими колодами. Також вдалося дізнатися, що в лісі справді жили ченці та якісь руїни там досі збереглися. Нам довго не вдавалося їх знайти. Але ми дуже любимо прогулянки в лісі і через деякий час набрели таки на залишки кам'яної кладки і фундаменту серед вікових дубів.

І ось, запевнившись, що в розмовах і чутках є якась правда, з новим запалом почали шукати інформацію і по крупинках зібрали досить ясну картинку життя в нашому селі 300 років тому. Але це вже зовсім інша історія.