Українa, Харківська обл.,
Зміївський р-н, с. Дудківка

Бджільництво

Бджільництво – це один із напрямків, яким ми активно займаємось у Живому Домі.

Наша пасіка складається з 18 сімей.

Для утримання бджіл ми використовуємо багатокорпусні дадановські вулики. Деякі з них, як і багато іншого в нашому господарстві, виготовлені власноруч.

Устаткування для роботи з бджолами ми також зробили самі під наші запити. Більше про це можна переглянути у відео нижче.

Ми живемо у заповідній зоні Харківської області. Екологічно чиста місцевість та оптимальний клімат забезпечують хорошу працездатність бджіл та багатий урожай меду. Зазвичай на зиму вулики переміщаються у закрите сухе місце, захищене від вітру. Але наш клімат настільки м'який, що дозволяє бджолам зимувати у вуликах на вулиці.

Для нас дуже важливий натуральний підхід у господарюванні, і ми не обробляємо рослини хімією, тому бджоли збирають екологічно чистий нектар і виробляють якісний та максимально корисний мед. 

У нашому господарстві та його окрузі гарна медоносна база. Рослини, з яких бджоли збирають нектар – це акація, липа, соняшник, конюшина, лугові трави та багато інших.

З нашої пасіки ми отримуємо густий ароматний мед, забрус, стільники та прополіс.

Минулого року ми реалізували нашу мрію – творчий проект з будівництва Апі-будиночка .

Апі-будиночок – це невеликий будинок із вбудованими вуликами, який призначений для цілющого сну на вуликах.

У нашому будинку дві лежанки, під якими розташовані вулики з бджолами. Бджоли не мають доступу всередину будинку, отвори для вильоту бджіл знаходяться зовні. Тому спати в будиночку безпечно, а головне дуже корисно.

Ульєтерапія (сон на вуликах) – спосіб біокорекції здоров'я людини, заснований на впливі мікровібрації, біострумів та мікрохвиль, що виходять від бджіл (під час відпочинку на лежанках), що дуже добре впливає на фізичне та психічне здоров'я людини.

Сон на вуликах стимулює роботу серцевої системи, заспокоює нервову систему та позитивно впливає на дихальні органи.

Докладніше про процедуру «Сон на вуликах» можна прочитати тут .

Запрошуємо відвідати нашу пасіку, оздоровитися під час Ульєтерапії та скуштувати найсмачніший натуральний мед із нашого Живого Будинку.