Українa, Харківська обл.,
Зміївський р-н, с. Дудківка

Про нас

Вітаємо на нашому сайті. У цій статті розповімо про нас, засновників проекту Живий Дім.

Ми, Денис та Анастасія, молода пара з м. Харків. Народилися і жили в місті, але одного разу вирішили переїхати до села і стати його мешканцями.

Що привело нас до цього рішення? Ми вегетаріанці, і, вивчаючи питання харчування, мимоволі замислюєшся про інші аспекти збереження довкілля. Ми знаємо, що живучи у місті, людина витрачає величезну кількість ресурсів для свого проживання, чого не скажеш про життя у селі.

Життя за містом це також свіже повітря, природа 24/7, а також автономія в плані води, опалення та ін.

Є різні способи життя на селі. Хтось вибирає життя аскету і повертається до того, як жили наші предки, відмовляється від електроприладів, інтернету; хтось харчується лише своїми продуктами; хтось вибирає сучасний стиль життя на селі, нічого не вирощує і живе так, як раніше жив у місті.

Ми вибрали для себе мікс із цього всього. Ми живемо в будинку із зручностями, при цьому вирощуємо собі деякі продукти. Але ми не відмовляємось від інтернету, машини та інших благ цивілізації.

У той же час ми сортуємо сміття, саджаємо багато дерев, не користуємося хімічними засобами та замислюємося про збереження навколишнього середовища.

Нашою мрією було — жити в екодомі. Ми збудували каркасний будинок з дерева. Як утеплювач використовували льон. Звичайно, це не на 100% еко-будинок, але ми замислюємося про те, щоб у майбутньому збудувати ще один будинок із саману чи глиночурки та жити в ньому.

Після переїзду до села, ми стали вести активне соціальне життя, незважаючи на те, що в нашому селі зимує з десяток людей, а найближчий магазин за 7 ми кілометрів. Як не дивно, спілкування стало набагато більше, ніж коли ми жили в місті.

До нас приїжджає багато гостей, ми проводимо суботники з посадки рослин, ми також знайшли багато однодумців у близьких нам темах. Двічі до нас приїжджали охочі зняти відео про наше господарство: канал «Суспiльне» та канал «Про рослини». Також до Живого Дому приїжджають волонтери, які бажають допомогти та спробувати себе у різних видах діяльності та пожити на природі. Загалом не стандартний стиль життя приваблює людей, а ще наше бажання творити і сміливість йти за своєю мрією.

У перший рік життя тут ми зробили безліч ландшафтних перетворень на ділянці. І основне з них – кратерний сад з терасами. У 2011 році Денис відвідав семінар Зепа Хольцера, відомого австрійського фахівця з пермакультури, з будівництва ставків та кратерного саду та надихнувся на їх створення на своїй ділянці. На фото наш Кратерний Сад Достатку.

Також ми викопали дві ставки, одна з яких стала декоративною і прикрашає ділянку перед будинком.

А другий ставок ми використовуємо для поливу рослин. Туди приходять козулі напитися води, а також прилітають різні птахи. У ставок ми запустили коропів, карасів і краснопірок.

Подробиці про ці та інші наші проекти, про наше життя ви можете дізнатися на цьому сайті, на нашому Youtube каналі , а також у Instagram  та Facebook .

На сайті ви знайдете послуги, які ми надаємо відвідувачам, а також товари з Живого дому.

Завітайте до нас у Живий Дім за натхненням та перезавантаженням!