Українa, Харківська обл.,
Зміївський р-н, с. Дудківка

Екскурсії

Перезавантаження та відпочинок від міської метушні в еко-господарстві Живий Дім

Наше господарство розташоване у мальовничому селі Дудківка Зміївського району, поблизу відомої заповідної зони – Гомольшанські ліси.

Ця місцевість вражає відвідувачів своєю природною різноманітністю та красою. Багато видів рослинного та тваринного світу знаходяться під захистом і продовжують своє існування в цих місцях. Це дає людям можливість все ще спостерігати незайману руками людини природу на власні очі.

У нашому селі ми часто бачимо косуль, зайців, безліч видів птахів, яких не зустрінеш у місті та докладаємо чимало зусиль для збереження життя цих тварин.

Завітавши до Живого Дому, ви зможете доторкнутися до первозданної природи, подихати чистим свіжим повітрям, відпочити від міста та познайомитися з нестандартним стилем життя господарів маєтку Насті та Дениса.

Що таке Живий Дім?

Наше господарство поєднує в собі природний спосіб життя та комфорт, усамітнення та соціальні проекти.

Ми прагнемо:

  • Збагатити рослиннicть на планеті , тому ми розводимо рослини в нашому розпліднику і саджаємо їх на ділянці та за її межами.
  • Зберегти життя на землі і ми вегетаріанці.
  • Творчо самовиражатися , тому ми привносимо творчість у все, що створюємо на ділянці.
  • Передавати знання , тому проводимо заходи (майстер-класи, суботники та ін.), під час яких ми передаємо іншим людям наш досвід та знання.
  • Створювати гармонію та красу, які люди відчувають, завітавши до нас у гості.

Грунтуючись на цих життєвих принципах, ми створили все те, що у нас є на ділянці – великий сад з терасами, пасіку, наш еко-будинок, ставки, будинок з бджолами та багато іншого, і продовжуємо створювати до цього дня.

Вся діяльність у нашому господарстві грунтується на принципах органічного землеробства та  пермакультури . Дізнатися, що таке пермакультура та познайомитися з цим поняттям та іншими цікавими речами можна, приїхавши до нас на екскурсію.

Що можна побачити в Живому Будинку?

Найбільший у Харківській області «Кратерний Сад Родючості»

Кратерний Сад – це нестандартна розробка австрійського фермера Зеппа Хольцера, яка є садом з терасами. Конструкція саду захищає рослини від вітрів, а також створює оптимальні умови для росту рослин із різних кліматичних зон.

Наш садок ще зовсім молодий, але висаджені дерева вже цвітуть. Гуляючи по терасах саду, ви побачите його незвичайний ландшафт, насолодитеся цвітінням плодових дерев, запахом сосен та співом птахів.

А також прогуляєтеся «Алеєю Друзів» – однією з головних пам'яток нашого саду. Тут наші друзі посадили плодові дерева та залишили свій внесок на довгі роки у розвиток саду, а ми встановили під кожним деревом іменні таблички з глини, які зробили самі.

Любителі городництва зможуть познайомитися з різними грядками в Кратерному Саді, а саме, з грядками-тепличками, грядками-коробами та дізнатися про принципи органічного землеробства, які ми застосовуємо для вирощування овочів та зелені.

Зони «Чоловічий ліс» та «Жіночий Ліс»

У Чоловічому Лісі розташований розплідник рослин . Відвідавши його, ви познайомитеся з багатьма рідкісними рослинами і зможете придбати саджанці з Живого Дому.

У Жіночому лісі знаходиться гарна і душевна зона, «Вогнища добрих друзів» , де можна грітися біля вогнища в зимовий час і насолоджуватися співом птахів та прохолодою в тіні дерев влітку.

«Озеро краси» та «Тиха гавань»

Під час екскурсії ви зможете відпочити біля двох водойм – декоративного та природного ставків.

Зона біля води завжди приваблює відвідувачів співом птахів, красою латаття у ставку та звуком водоспаду. Така атмосфера гармонізує та звільняє голову від непотрібних думок. Спостерігаючи за водою, слухаючи звук водоспаду, людина відпочиває від галасу міста і наповнюється природною енергією.

Ви також зможете дізнатися історію створення ставків та подробиці їх будівництва на ділянці.

«Казкова пасіка»

Спробувати смачний екологічно чистий мед та стільники, ви зможете на нашій «Казковій пасіці».

А також відвідати Апі-будиночок і спробувати цілющий сон на вуликах.

Сон на вуликах (ульєтерапія) – спосіб біокорекції здоров'я людини, заснований на впливі мікровібрації, біострумів та мікрохвиль, що виходять від бджіл (під час відпочинку на лежанках), що дуже добре впливає на фізичне та психічне здоров'я людини.

Сон на вуликах стимулює роботу серцевої системи, заспокоює нервову систему та позитивно впливає на дихальні органи.

Ульєтерапія – відносно новий для нашого регіону спосіб оздоровлення організму, але практично він дає дивовижні результати.

Докладніше про цю процедуру можна прочитати тут.

«Будинок Зірочета»

Маленькі відвідувачі Живого Будинку також знайдуть для себе цікаві заняття, одне з яких – відвідати будинок на дереві та полежати поряд із ним у гамаку в тіні дерев. 

Ці та інші цікаві речі можна побачити на власні очі, приїхавши до нас.

До програми екскурсії включено чаювання на терасі.

Після екскурсії можна ознайомитися з керамічними виробами, які Настя та Денис, господарі маєтку, роблять самі зимовими вечорами та придбати вироби, що сподобалися.

Тривалість екскурсії з чаюванням – 1-3 години

За бажанням відвідувач може поєднати екскурсію з послугами «Сон на вуликах» та «Гончарний МК»

Вартість екскурсії

Для 1 особи – 500 грн

Для 2х – 800 грн

Для 3х – 1000 грн

Від 10-ти осіб – 250 грн з особи

Дітям до 12 років відвідування безкоштовно

Завітайте на екскурсію до Живого Дому для перезавантаження та натхнення!

Що таке "Живий Дім"
  • Життя за 60 км від міста

  • Збереження довкілля

  • Екологічність

  • Комфорт