У перший рік життя на своїй землі ми викопали два ставки.
Один із них розташований на нижній ділянці. Цей ставок допомагає нам у поливі рослин у дуже посушливе літо, а також відіграє роль пожежного ставка.
Це натуральний ставок , оскільки його створення забезпечило близькість ґрунтових вод, і ми не використовували для цього плівку та інші гідроізолюючі матеріали.
Ми терасували ставок і навколо нього висадили верби, сосни, вільху, квітучі декоративні чагарники (бірючину, форзицію, чубушник, калікарпу американську), а також деякі види ялівцю.
Два роки тому ми реалізували цікавий проект на ставку – плаваючий острів із рослинами. Він закриває поверхню води від випаровування в посушливе літо. Також він утворює грудку коренів (близько 0,5 м. в глибину), де ховаються мальки, рибки, мікроорганізми. У плаваючий острів ми висадили м'яту, рогоз, очерет, осоку та інші рослини. Їхнє коріння добре фільтрує воду. Також за допомогою острова ми визначаємо напрямок вітру.
До ставка приходять на водопій косулі, прилітають птахи (чаплі, качки та інші). Навіть бджоли з нашої пасіки прилітають на водопій. У самому ставку живуть ужики та жаби. Також у ставок ми запустили рибу (карасів, коропів, краснопірок).
Влітку в ставку можна викупатися після спекотного трудового дня, насолодитися його красою і позасмагати. А нижче ми розповімо ще про один ставок, тепер уже декоративний.
На нашій верхній ділянці ми реалізували ще одну нашу мрію - створення декоративного ставка .
Багато друзів та знайомих відмовляли нас від ставка біля будинку через близькість комарів, квакання жаб та ін., але це нас не зупинило.
Насамперед ми викопали котлован і террасували вхід у ставок на випадок, якщо все-таки захочемо в ньому поплавати, а також зробили поглиблення на дні ставка в 2 метри для зимівлі риби.
Далі ми застелили геотекстиль та плівку на дно ставка. У цьому нам допомогли наші друзі, яких ми покликали на суботник з нагоди будівництва ставка.
Коли ставок наповнився водою, ми виклали каміння на дно і по периметру ставка для краси.
Для очищення ставка ми створили біо-плато. Це невеликий струмок-фільтр шириною 1-1,5 метра, 30-40 см у глибину. Вода перекачується насосом із ставка в біоплато і, очистившись, стікає назад у ставок. На дно біо-плато ми постелили геотекстиль, плівку та виклали каміння. Також ми висадили такі рослини, як лепеха, рогоз, очерет, м'яту та осоку, які сприяють очищенню ставка.
Для фільтрації поверхні ставка від сміття, яке потрапляє ззовні, ми використовуємо скімер.
У ставок ми заселили рибу - коропів, карасів, краснопірок, а також висадили рослини - латаття, німфеї та інші.
Зону навколо ставка ми прикрасили двома містками.
Також ми прикрасили ставок двома водоспадами.
Щодня ми проводимо час біля ставка і насолоджуємось його красою. Життя біля ставка – це зовсім інше відчуття. Спостереження за водою, мешканцями ставка, а також звук водоспаду дуже гармонізує та розслаблює.
Ознайомитись з виготовленням ставка докладніше можна, подивившись відео на нашому каналі .